Tarihçe

yılından bu yana sinema salonu başta olmak üzere, bowling salonu, bar, restaurant ve eğlence amaçlı similatör araçlarının işletmeciliğini yapan firmamız, Prestige Group halen bu alanlardaki faaliyetlerine devam etmektedir.

’da Bursa’da önce Pembe  Çarşı Alışveriş  Merkezi’nde dört, ardından da 1997’de Kumluk Alışveriş Merkezi’nde iki salonu daha hizmete açmıştır. Ardından 1998’de Gaziantep’de altı, 1999’da Bursa Setbaşı’nda altı, Tekirdağ Çorlu’da Orion Alışveriş  Merkezi’nde altı, 2000 yılında da Edirne’de beş sinema salonu daha açarak, bu alandaki faaliyetlerine devam etmiştir.

yılında Tekirdağ Çorlu’daki Orion Alışveriş Merkezi’ndeki sinema salonlarımızın yanında hizmete açılan ‘English Pub’ ile bar ve restaurant işletmeciliğine başlayan firmamız, 2003 yılında da Istanbul Ataköy Galleria Alışveriş Merkezi’nde Meksika ve Italyan mutfağı ağırlıklı mönüsü ile faaliyet gösteren ‘Notting Hill Pub & Restaurant’ı hizmete açmıştır.

yılının 2. Çeyreğinde Istanbul’un en gözde yerleşim merkezlerinden olan Bahçeşehirde, alışveriş merkezi yapımına başlayan firmamız 2007 yılının 2. çeyreğinde Prestige-Mall alışveriş merkezini bitirmiştir. Ve dünyanın önde gelen yatırım şirketlerinden olan Quinn Group’a satışını yaparak bu yöndeki başarısını da göstermiştir.

Firmamız; Zonguldak Demirpark A.V.M'de 5 adet salon ile faaliyet göstermekte olan sinemaları, 2009 yılının ekim ayında salon sayısını 8'e çıkartarak bünyesi altına almıştır. 2010 yılında sırasıyla Ankara Kentpark A.V.M'de 10 adet sinema salonu; Hatay Iskenderun Prime Mall A.V.M'de 8 adet sinema salonu;

yılında Diyarbakır Ninovapark A.V.M'de 8 adet sinema salonu; Nata Vega Outlet'de 14 sinema salonu; 2012 yılında Hatay Prime Mall'da 8 sinema salonu; 2013 yılının eylül ayında ise Gaziantep Primemall Avm'de 10 salon ile yerini alan firmamız, 2015 yılı içerisinde mevcut işletmelerinin faaliyetlerini devam ettirirken yeni yatırım alanları konusunda araştırmalarını sürdürmektedir.